A znovu Letní liga

29.06.2014 17:21

Poslední červnový pátek opět ve Zbraslavicích pokračovala Letní liga stolního tenisu.

Sportu však předcházela konference regionálního svazu st.tenisu, která jednala o dalším ročníku soutěží v regionu Kutná Hora.

Několik Info z  jednání         -         očekává se přihlášení dalších oddílů, takže celkový počet družstev   by měl    být cca 27

-          Soutěže budou znovu ve třech úrovních s tím, že se rozšíří prostřední, druhá třída na 10 mužstev

-          Na dodatečný postup má právo  druhé družstvo  3.třídy, a dále vítěz z kvalifikace třetího a čtvrtého v pořadí 3. třídy  a                      sestupujícího z 2. třídy

-          Diskuse k původnímu rozhodnutí  ITTF, že se bude od druhé poloviny roku hrát s plastovými míčky – zatím míčky                      nejsou a  zdá se, že se prozatím bude dál soutěž hrát s míčky celuloidovými

Večerní „Liga“ byla tentokrát „nabita“  několika  hráči, kteří naši soutěž navštívili prvně. Za Malešov přijel  i druhý z bratrů Růžičků, který nastupuje v sezoně v krajských soutěžích, a hvězdou večera byl Fanda Herout , čerstvý ligový hráč Zruče.

Výsledky byly znovu velmi vyrovnané, o každý bod se usilovně bojovalo.

Závěr byl ve znamení  pěkného souboje Petra Somberga ze souboru Zbraslavice 1  právě s Fandou Heroutem, hrajícím za tým Zruče. Fanda našeho hráče zpočátku šetřil, rozehrával si míče do pěkných výměn a  bodoval dle potřeby. Riskující Petr však předvedl řadu velmi pěkných „míčků“ a souboj dospěl do pátého setu. V něm  byl Fanda několikrát doslova na zemi při snaze akrobaticky odehrát skvělé Petrovy míče. Přes čtyři mečboly za stavu 10:10 však Petr skalp ligového hráče nezískal – Fanda , snad i s trochou štěstí (stačilo by bývalo malé „prasátko“ !) vítězství  uhájil. To také rozhodlo,že Zruč zvítězila 4:3 a obsadí v tabulce 4.místo.(také :skczruc.xf.cz/?sezona=2014-2015&novinky=cervenec&stranka=letniliga1 )

Do 8.srpna má „Liga“  nyní pauzu – poslední kolo pak rozhodne o pořadí ve skupině  A.

Srpen  pak  bude ve znamení prolínací soutěže  družstev obou skupin o celkové pořadí.