Sokolský občasník

Sportovní a kulturní občasník

OBČASNÝ  NEPRAVIDELNÝ A NEZÁVISLÝ  ZPRAVODAJ  ZE SOKOLOVNY ZBRASLAVICE

Rok činnosti nového výboru  se uzavřel Valnou hromadou. Těsně nadpoloviční účast členů, spolu  s župním představitelem , br. Těšitelem a  několika hosty v čele se starostou obce, umožnila vcelku důstojný průběh. Výbor ve zhodnocení svého působení shrnul ekonomické, kulturní a sportovní aktivity.

Ale pro akce v sokolovně nestačí jen pozitivní změny v mnoha oblastech vlastní činnosti, vše by měli korunovat návštěvníci, zájemci o sportovní a kulturní činnosti, které nyní na sportovištích v sokolovně a kolem sokolovny jsou přístupné. V tomto ohledu bylo konstatováno, že zájem zbraslavických spoluobčanů, pro které hlavně se změny v sokolovně dějí, se nedaří dostatečně vybudit.

Je  to nedůvěra, je to nedostatečná informovanost, nebo prostě nezájem lidí vstát  z pohodlí gauče ?

V sokolovně jsou stále k dispozici zařízení, obsluha, prostředí, které nám závidí mnohé sportovní oddíly v řadě míst i měst okresu. Každotýdenní páteční turnaje, soboty v rekreačním sportu, sdruženém do kouzelné akce „Grandslam“, posilovna  vybavená jako v prvotřídním fitcentru, a vše doplněno  prostředím příjemné kavárny – co víc si přát ?

Pro Zbraslavické je to ale stále asi málo. Dětské  akce, které jsou v okolí často přeplněny dětmi s rodiči, se ve Zbraslavicích setkávají s menším  zájmem, než je obvyklé a sokolovna je i při takovéto akci poloprázdná.  Ač pořadatelé  připraví spoustou her, zábavných soutěží a sladkých odměn, Zbraslavice sokolovnu neznají.

V nejbližší době, 22.června, se mohou Zbraslavice vytáhnout, a zkusit, co sokolovna „v novém“ nabízí. Pro tento den, Dětský den v sokolovně Zbraslavice, je opět připravena řada zábavných programů, soutěží a odměn pro nejmenší – je jen na rodičích, aby se svými ratolestmi přišli. Aby pořadatele i sami sebe přesvědčili, že ve Zbraslavicích opravdu „nechcíp pes“.